Ülkemizde kadınların en mutlu günü evlendiği gündür. Bununla birlikte yeni bir hayata adım attığı bugünde en güzel gelinliği giymek ister. Bazı gelinler bol ve dökümlü işlemeli gelinliklerden hoşlanır.

Bazı gelinlerde dar ve vücutlarına oturan gelinlikleri sever.  Bu senenin en trend gelinliklerinden biride balık gelinlik modelleridir.

Daha çok zayıf ve kusursuz fiziğe sahip olan gelinlerde 2022 balık gelinlik modelleri daha estetik durur. Geçmişten günümüze balık gelinlik modelleri de çeşitli tasarımlara ulaşmıştır.

Balık Gelinlik Modelleri
Balık Gelinlik Fiyatları

Balık Gelinlik Modelleri Çeşitleri Nelerdir?

Genellikle 2022 balık gelinlik modelleri olarak en çok tercih edilen modellerden biri de dantel düşük kol balık gelinlik modelidir. Bu modelde gelinliğin kol kısımlarında dantelli işlemler kalın kol askılı şekilde tasarlanmıştır.

Ayrıca kış aylarında gelin olanlar içinde uzun kol dantellerde vardır. Bir diğer modellerden ip askılı ve prenses düşüşlü kol kesim modeli de en çok tercih edilen balık gelinlik modelleridir.

Askı dantel işleme ve kolda lez dantel gipür işlemeli balık gelinlik modelleri de son moda trendlerdendir.

Balık Gelinlik Modelleri
Balık Gelinlik Modellerinden Kullanılan Yakalar

Balık Gelinlik Modellerinden Kullanılan Detaylar Nelerdir?

Genellikle balık gelinlik modellerinde düşük yaka ya da straplez yakalar kullanılır. Bunun yanında en çok tercih edilen balık model gelinlikler uzun kollu balık gelinlik modelleridir.

İlgili Link: A Kesim Gelinlik Modelleri

Bu modelde gelinliğin üst bölümünde kullanılan kumaş ve dantel farklıdır. Bu kumaşlar kol formuna göre tasarlanmıştır.

Ayrıca, sonbahar ve kış gelini olacak adaylar için cesur ve vücut hatlarının güzelliğini ortaya çıkaracak modellerdir.

Balık gelinlik modelleri arasında en çok tercih edilen balık gelinlikler; tüllü, dantelli, transparan, kayık yaka, v yaka, tül detaylı şeffaf sırt dekolteli gelinliklerdir.

Balık Gelinlik Modelleri
Balık Gelinlik Modelleri Nelerdir

Aynı zamanda derin sırt dekolteli, askılı, kalp yaka ve daha birçok alternatif vardır. Bununla birlikte sırt detaylı modeller ve göğüs dekolteli modeller estetik bir görünüm ile dikkat çeker.

Havuz yaka pelerin ve sırt dekolteli dantelli 2022 balık gelinlik modelleri kullanılan balık etek formu vardır. Bu formda dantelli balık gelinliğe sahip pelerin vardır. Bu pelerin ile gelinler hacimli bir görünüme sahip olur.

Balık Gelinlik Modellerinden Kullanılan Yakalar

Derin v yaka üç boyutlu kuyruklu balık gelinliklerde modern ve romantik bir görünüm tasarlanmıştır. Özellikle derin v yakanın lazer kesim askılarla işlenen bu gelinlik modelinde bel ve gövdeyi ince gösteren korsaj kullanılır.

İlgili Link: Sade Gelinlik Modelleri

Aynı zamanda üç boyutlu minik çiçekler kullanılmıştır. 2022 modasında genellikle bedende çiçek desenli dantel, pul payet ve damla boncuk işlemeleri kullanılmıştır.

Aynı zamanda bedendeki işlemeler belden aşağı yer yer sarkımlı şekildedir. Form olarak gelinliklerde yaka kalp formu etek balık formu tasarlanmıştır.

Balık gelinlik modellerinden biride Komple çiçekli desenli lez dantel kaplama şeklinde gelinliklerdir. Bu modelde yine dar ve balık etek görünümü ile birlikte aşağıda doğru inildikçe dantel kaplamalar kullanılmıştır.

Tek omuzlu tül etek detaylı balık gelinliklerde genellikle balık modelinin üstünde ince veya kalın bir tüylü omuz ve geçişi vardır.

Balık Gelinlik Modelleri
Balık Gelinlik Modellerinde Kullanılan Detaylar Nelerdir?

Bu kapsamda; 2022 balık gelinlik modelleri daha çok Beden transparan üç boyutlu çiçeklerle işlemeli glop kullanılır.

Yarım balık gelinliklerde düğün esnasında gün boyu rahat etmek isteyen gelinler için uygundur. Yarım balık gelinlik modellerinin özelliği vücudunu kalçanın bitimine kadar sımsıkı sarmasıdır.

Aynı zamanda dize kadar vücudu sararak daha kullanışlı bir gelinlik modeli olmuştur.  Gelinlerin Üst bedene sımsıkı oturması için tasarlanan bu model, kalçanın bitiminden sonra genişler.

Nakış süsleme dize kadar olan bu modeller ayrıca balık etek, yer yer tül ve nakış süslemeli şekilde tasarlanmıştır.

Balık Gelinlik Modelleri
Balık Gelinlik Modelleri Çeşitleri Nelerdir?

Aynı zamanda omuz tek askılı diğer omuz tül drapeden dikilerek nakış işlemeleri kristal inci ve zirkon taş kullanılmıştır.

Sırt dekolteli balık gelinliklerde deniz kızı gelinlik modellerindendir. Ayrıca, 2022 balık gelinlik modelleri olarak U veya V şeklinde tasarlanan dekolteler kullanılmıştır.

Bu bağlamda; bu modellerde bel hizasına   kadar uzayabiliyor. Sırt kısmında kullanılan dekoltelerde genelde nude tül üzerine dantel işlemeler vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here