Her genç kızın hayali olan gelinlikler, gelinlerin tarzına göre şekillendirilir. Buna istinaden kapalı veya açık kadının hayal ettiği bir model ve tasarım vardır

Ülkemizde kapalı gelinlerinde kendi tarzına uygun gelinlikler vardır. Özellikle 2022 tesettür gelinlik modelleri kapalılar için gelinlik seçimi yaparken kendilerine uygun işlemeler ve modeller seçebilirler.

Tesettür Gelinlik Modelleri
Tesettür Gelinlik Model Çeşitleri

Tesettür Gelinlik Modelleri Çeşitleri  

Tesettürlü gelinler için özel olarak tasarlanan uzun kollu ve örtülü türbanlı gelinlik modelleri vardır. Genellikle gelinlik kapalı olan farklı modelleri vardır.

Buna istinaden gelinlikler, kesimi, uzunluğu, etek biçimi, kalıbı gibi tesettür gelinlerine uygundur.

Gelinlikler başörtüsüyle tamamlandığında tesettürlü gelinlere estetik katar. Ayrıca 2022 tesettür gelinlik modelleri farklı kumaşlardan farklı renk ve modeller ile tasarlanan bu   gelinlik modelleri kapalı gelinlerin de seçimlerini çoğaltır.

Tesettürlü gelinler için özellikle sade tesettür gelinlik çeşitleri vardır. Bu gelinlikle vücuda oturan ya da bol kapalı gelinlik modelleridir.

Ayrıca yaka ve etekleri isteğe bağlı olarak ve gelinlere uygun olarak değiştirilebilir.  Aynı zamanda bu gelinlikler Kesim olarak vücut için en uygun gelinliklerdir.

Tesettür Gelinlik
Tesettür Gelinlik Modelleri Fiyatları

Tesettür Gelinlik Modelleri Trend Olanlar 

Kapalı gelinlik modelleri için bu sene en yeni modern tesettür gelinlik, abartısız, tarlatansız, sakin kumaşlarla dikilen gelinlikler vardır. Bu modeller gelinler tarafında çok tercih edilen modellerdir.

Bu kapsamda; 2022 tesettür gelinlik modelleri içinde ayrıca çiçek işlemeli bohem kol, sırt dekolteli çiçek işlemeli, hâkim yaka kristal taş işlemeli gelinlikler vardır.

Aynı zamanda kristal taş işlemeli kuyruklu, dantel işlemeli uzun kollu, hâkim yaka kuyruklu, aş işlemeli ve etek ve türban ucunda kullanılan çiçekler bu dönem tasarlanmıştır.

Tesettür Gelinlik
Tesettür Gelinlik Modellerinde Kullanılan İşlemeler

Tesettür Gelinlik Modellerinde Kullanılan İşlemeler ve Diğer Detaylar

Tesettür gelinlik kesim modelleri genellikle prenses tesettür gelinlik modelleri olarak tasarlanır. Bunun yanında uçuş uçuş tül detayları olan modern tesettür gelinlikler vardır.

Ayrıca çok kabarık etekler ve hacim ve hareketli gelinlikler vardır.  A Kesim Tesettür gelinlik modelleri de sade ve dikkat çekici bir görünümü olan ve    gelin adaylarının en çok tercih ettikleri modellerdendir.

A kesim gelinlikler ayrıca prenses model olarak bilinir. Bu gelinlik modeli minyon ve orta boylu gelinler için uygundur. Tasarımında gelin başı, kuyruk ve duvak seçimleri ile kombinlenir.

Tesettür Gelinlik
Tesettür Gelinlik Modelleri Trend Olanlar

Tesettür balık gelinlik modelleri de özellikle kum saati vücut tipine uygun kadınların tercih ettiği tam ve yarım balık gibi farklı çeşitleri olan gelinliklerdir.

Aynı zamanda orantılı vücut hatlarına sahip olan gelin adayları için uygundur.

Tüllü Helen tesettür gelinlik modelleri de tesettürlü gelinlerin en çok tercih ettiği ve ayrı bir hava katan gelinliklerdir. Bu gelinlikler ayrıca sade gelinlikler arasında yer alır. Helen modeller nostaljik dokunuşlar ve şifon ve tül kumaşların yoğun olduğu modellerdir.

Tesettür Gelinlik
Tesettür Gelinlik Modelleri 2022 Trendleri

Tüllü Helen tesettür modellerinde genellikle sadelik   ön plandadır. Aynı zamanda kumaş olarak ipeksi doku ve saten kumaşlar kullanılır.

Bunun yanında; satenin yanında çiçek motifleri ve nakış işlemeleri oldukça yoğundur. Fransız 2022 tesettür gelinlik modelleri de en değişik ve trend olan modellerdendir.

İlgili Link: Asimetrik Kesim Gelinlikler

Fransız dantelli tesettür gelinliklerde Fransız dantel detayları kullanılır. Tesettürlü gelinler için en uygun gelinlik balo tipi gelinliktir. Ayrıca bir diğer model de Prenses model gelinliklerdir.

Tesettür Gelinlik
Tesettür Gelinlik Çeşitleri

Bu modellerde Seçilecek gelin duvağı, taç ve türban modeli Prenses model tesettür gelinlikler de farklı tasarımlar içerisinde olmuştur.

İlgili Link: Transparan Gelinlik Modelleri

Özellikle bu gelinliklerde içlerinde, 3 boyut işlemeli, hâkim yaka taş, kristal taş işlemeli, dantel işlemeli, ışıltılı pul payet işlemeli, İspanyol kol file gibi pek çok detay vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here