Günümüzde bazı gelinler cesur tasarımları tercih eder. Bu noktada, açık gelinlik modelleri de cesareti ön planda tutan ve estetikle bütünleşen gelinliklerdir.

Özellikle açık gelinlik modelleri olarak en çok tercih edilen modellerden biri sırtı açık gelinliklerdir.

Buna istinaden sırtı açık gelinlik modellerinde sırtı açık modellerin yanı sıra bacakların ve boynun oldukça açık olduğu farklı gelinlik modelleri tasarlanmıştır.

Dantelli Açık Gelinlik
Dantelli Açık Gelinlik Modelleri

Ayrıca açık gelinlik seven ya da özel transparan ve gümüş modelleri tercih eden gelinler için gelinlik veya tasarım seçerken bu desenler trend olmuştur.

Açık Gelinlik Modelleri Detayları Nelerdir? 

Özellikle gelinler için cesur tarzı olan gelinlik seçimi tereddütte bırakan seçimlerdir. Bununla birlikte açık gelinlik modelleri her bedene uygun olamaması da seçimleri etkiler. Fakat son zamanlarda tüm vücut tiplerine uygun açık, dekolte veya straplez gelinlikler tasarlanmıştır.

Bu modellerden biri de önü açık gelinliklerdir. Özellikle bu modeller sarmaşık noktalı transparan kumaşı ile be çok derin bir yakaya sahip modellerdir.

Ön kısmı göğüs hizasından tül veya diğer detaylar ile hareketlenen gelinlik modelleridir.

Açık Danteli Gelinlikler Modelleri
Açık Danteli Gelinlikler

Açık Gelinlik Modelleri Transparan Detaylar 

Açık gelinlik modellerinde kullanılan bir detayda pelerindir. Özellikle pelerinli modeller Arkadan bakıldığında gelinliği şeffaf gösterir.

Ayrıca pelerinli gelinlikler ile gelinler iç çamaşırlarının özellikle açık renklerde kullanarak rahatça gelinlikleri tercih edebilirler. Özellikle bu açık gelinlik modelleri, koyu renk iç çamaşırı ile giyilmemelidir.

Uzun Kol Açık Gelinlik
Uzun Kol Açık Gelinlik Modelleri

Transparan açık gelinliklerde transparan olarak bazı bölgelerde farklı detaylanan gelinliklerdir. Ayrıca transparan gelinlikler yine tül ve diğer detaylar ile tasarlanarak tercih edilmiştir.

İlgili Link: Zayıf Gösteren Gelin Makyajı

Model gelinlik olarak bilinen    transparan   gelinlikler ayrıca gümüş. Işıltılı desenler kullanılarak sadelik yerine cesareti ve hareketi yansıtırlar.

Açık Gelinlik Modelleri Çiçek Detayları  

Çiçekli sırtı açık gelinlik ve derin yaka gelinliklerde açık gelinlik modelleri arasındadır. Özellikle bu sene çiçek desenli gelinlikler büyük ilgi görmüştür.

Açık Gelinlik
Açık Gelinlik Modellerinde Değer Tasarımlar

Çiçek desenlerinin kullanıldığı açık gelinlik modeli sırt ve boyun açıklığı ile tasarlanmıştır.

Ayrıca tasarımda çiçek motifleri tüm vücudu kaplamaz. Çünkü desenler arasındaki şeffaf yapı doğrudan teni gösterir. Çiçek desenli gelinlikler daha uzun saçlı gelinlerin tercih etmesi gereken modellerdir.  Derin dekolte gelinlikler özellikle arka ve ön kısımda gelinliklerde uygulanan modellerdir.

İlgili Link: 2020 Yılının En İyi Gelinlik Modelleri

Bu modellerde   daha düz kesim gelinlik klasik tasarımlar kullanılmıştır.  Bu modelleri diğerlerinden ayıran nokta dekolte modellerinde dekolteyi oluşturan kenarlar daha çok desenli yerine düz beyaz yapılmasıdır.

Açık Gelinlik Modelleri
Açık Gelinlik Modelleri Detayları

Açık Gelinlik Modelleri Yaka Çeşitleri  

Boyun danteli gelinlikler açık gelinlik modelleri, karmaşık ve ince bir dantel ile şekillenmiştir. Ayrıca bu gelinlik modellerinin vazgeçilmez görüntüsünü sade ve estetik görünüşüdür. Aynı zamanda yarı saydam dantellerle süslenmiş yakalara sahip gelinlik modelleridir.

Bu modeller ayrıca emperyal ve rokoko tarzlarda oldukça popüler olan sırtı açık dantel detaylı gelinlik olup en yeni gelinlik tasarımlarından biridir.

Sırt Dekolteli Açık Gelinlik
Sırt Dekolteli Açık Gelinlik Modelleri

Sırtı açık gelinliklerde bazı durumlarda kısmen, bazı durumlarda ise tamamen ortaya çıkan yakalara ve tasarımlar kullanılmıştır.

Aynı zamanda sırt kısmında klasik kesim, oval, damla, kalp, üçgen, dikdörtgen veya yamuk bulunan gelinlikler, sırtı açık gelinlik vardır.

Açık Gelinlik Modellerinde Diğer Tasarımlar 

Klasik kesimlerde açık gelinlik modellerinden biridir. Bu modellerde her gelinin tarzına hitap eden Prenses kesim, A kesim, klasik denizkızı kesimli tasarımlar kullanılmıştır.

Sırt Dekolteli Açık Gelinlik Modelleri
Sırt Dekolteli Açık Gelinlik

Aynı zamanda tüm gelinliklerde derin ve estetik olan bir sırtı açık yaka bulunur.

Klasik sırtı açık gelinliklerinde, kadın gelinleri zarif kıvrımlarını vurgulanarak eşsiz bir tasarım amaçlanır.  Bu modellerde sırtın tamamen açık olması ile birlikte ayrıca Spagetti kayışlar, boncuklar ve çeşitli süslemeler kullanılmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here