Her şeyin büyülü olmasını istediğiniz bir günde tabii ki nikah şekerleriniz de kendine rol biçecek ve sizlerin zevklerini oldukça somut şekilde gözler önüne serecektir. Servisinden müziğine, yol güzergahından çalışan tavrına kadar ince ayrıntıların hakim olduğu bu özel günde nikah şekeri ayrıntının en güzel köşesinde kendine yer ayırtmış olacaktır. Eskiden çok revaçta olmasa da son zamanlarda gelinlerin vazgeçilmez arzusu haline dönüşmüştür. Gözlere hitap eden bir organizasyonun yanı sıra damağın göz ardı edilmesi söz konusu olamayacağı için minik tatlar size yardımcı olacaktır. Misafirlerinizin yüzünde tıpkı nikah şekeri gibi bir tebessüm bırakmak istiyorsanız tercihiniz bu minik lezzetlerden yana olmalı. Siz büyülü günün tadını çıkarırken endişe etmenize olanak vermeyecek şekilde sizlere yardım sunan Düğün Trendy ile her şey daha eşsiz ve keyifli hale gelecektir. Size sadece nikah şekerlerinizin bıraktığı hazzın imzasını taşımak kalacaktır. Şimdi bu tatlı imzanın daha da etkili bir şekle bürünmesini sağlayacak fikirleri sizlerle paylaşacağız.

 

 

Nikah Şekerlerinin Estetiği 

 

En az lezzeti kadar dış görünüşünün de etkileyici olması için tercihlerinizi biraz daha şık tasarımlardan yana kullanmanız estetik arzunuzu da tamamlayacaktır.

 

İlgili  Link: Adım Adım Düğün Hazırlığı

 

Nikah Şekeri Seçerken Dikkat Etmemiz Gereken Hususlar

 

  • Öncelikle mekan dekorasyonuna uygun nikah şekerleri seçmek uyumu yakalayacağı için hem misafirlerinizin hem de sizin estetik ihtiyacınızı karşılayacaktır.
  • Birçok farklı ve orijinal şekline rastlayabileceğiniz nikah şekerleri genellikle gelinlik ile uyum sağlanmak istendiği için beyaz renkte karşımıza çıkıyor.
  • Beyazın her hali kusursuz olmak ile birlikte eğer siz farklılığı seviyorsanız nikah şekerlerinizi çiçeğinizin veya sizi hoşnut kılacak başka bir detayın renginde tercih edebilirsiniz.
  • Şekerleri renkli, süsünü beyaz tercih edebilirsiniz ya da şekerleri beyaz süsünü farklı renklerle bezeyebilirsiniz.

 

Renk ve tasarım konusunda, yaşayacağınız kararsızlıkta da Düğün Trendy’nin sizlere yol göstereceğinden şüpheniz olmasın.

 

İlgili Link: Düğün Masası Düzenleme

 

Nikah Şekerlerinin Muhafaza Edilme Süreleri 

 

Nikah şekerinizi, tamamen kendi zevklerine göre yapmak isteyebilirsiniz. Bu, elbette mümkün fakat dikkat etmeniz gereken detaylar var. Eğer açıktan temin ettiğiniz badem şekerleri ile nikah şekerinizi yapmak istiyorsanız tazeliği konusunda hassasiyet göstermeniz gerekebilir. Açıktan temin ettiğiniz şekerlerin, fazla muhafaza edilmesi hoş olmayan durumlara sebebiyet vereceğinden, kapalı kutu halinde sizlere sunulan şekerleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Tercih ettiğiniz kapalı kutulardaki şekerler ile misafirlerinize muhafaza hakkı tanıyıp bu tatların biraz daha ileri tarihlerde keyfine varmaları için de onlara bir seçenek sunmuş oluyorsunuz. Kendiniz yapmak yerine direkt olarak temin etmek isterseniz de Düğün Trendy eşsiz seçenekleri ile gözünüzü arkada bırakmayacaktır.

 

İlgili Link: Düğünde Davetlilere Verebileceğiniz Hediye Önerileri

 

Nikah Şekerlerini Kullanışlı Olacak Şekilde Seçmek

 

Nikah Şekeri Modelleri
Nikah Şekerlerini Kullanışlı Olacak Şekilde Seçmek

 

Sadece nikah şekerlerinde değil, yeni doğan bebeklerin de misafirlerini ağırlamak için tercih ettiği nikah şekeri benzeri tatlar mevcut. Gerek düğününüzde kullandığınız gerekse doğum sonrası kullanmayı tercih ettiğiniz şekerlerin süsleri, üzerlerinde isim taşıyarak o günü ölümsüzleştirebilir. Nikah şekerlerini, mıknatıslı tercih ettiğiniz takdirde düğün sonrasında atmasına engel olup hoş bir hatıra olarak misafirlerinizde kalmasını sağlayabilirsiniz. Buzdolabı süsü veya ayna kenarlarında birçok kez göze çarpıp düğününüzü zihinlerde ölümsüzleştirebilirsiniz.  Sizler için büyük önem taşıyan ve unutulmayacak anlara şahit olacağınız özel gün ve düğünleriniz misafirleriniz için de anlam ve önem taşımalı. Bundan dolayı nikah şekeri tasarımlarını özenle ve kullanışlı olacak şekilde seçmek, düğününüzden çok sonra dahi hatırlanmanızı sağlayacaktır. Orijinal ve farklılık yaratmak istediğiniz tasarımlar ile buluşmanızda Düğün Trendy en iyi yol arkadaşınız olacaktır.

 

Nikah şekerinizi, tamamen kendi zevklerine göre yapmak isteyebilirsiniz. Bu, elbette mümkün fakat dikkat etmeniz gereken detaylar var. Eğer açıktan temin ettiğiniz badem şekerleri ile nikah şekerinizi yapmak istiyorsanız tazeliği konusunda hassasiyet göstermeniz gerekebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here