Gelin duvarının gösterişli olduğunu düşünenlerin yanı sıra kesinlikle gerekli olduğunu düşünen kadınlar da var. Birbirinden şık alternatifleri derlemek gerekirse, özellikle sıra dışı bir görünüm arıyorsanız uzun rahibe tarzı duvak tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda kuyruktaki işlemeler büyüleyici görünüyor. Sade bir görünüm istiyor ama damadın duvağını çıkarmasını istiyorsanız kısa, sade bir tül duvağı tercih edebilirsiniz. Ayrıca biraz tantanayla hayır demeyenlerdenseniz taş ve incili uzun duvak da hoşunuza gidebilir.

Büyük Topuz Duvağı

Büyük Topuz Duvağı Modelleri
Büyük Topuz Duvağı

Klasik bir görünüm için ideal bir seçim olacaktır. Büyük dalgalı bir topuz, sade kısa bir tül ile uyumlu olacaktır. Hanımlar tahmin edebileceğiniz gibi gelinliğinizin detayı arkasında saklanacağını bilmelisiniz. Gelinlerin vazgeçilmezi olan topuz saç modelleri için elbette birçok seçenek var. Enseye, başın ortasına veya üst kısmına sıkıştırabileceğiniz bir topuz kollu, kalın askılı veya arkası derin kesimli bir gelinlikle iyi gider. Burada düzgün ve gösterişli bir topuz seçebilir ya da  dalgalı ve dağınık bir topuz tercih edebilirsiniz. Bahsettiğimiz tüm seçenekler her türlü uyumlu olacaktır. Kaşkorse tarzını seviyorsanız topuzun hemen altına tül kullanabilirsiniz. Yani düğün sırasında duvağınızı çıkarmak istemiyorsanız, bu sizi oldukça rahat hissettirecektir.

Taç Aksesuarlı Duvaklı Gelin Saçı Modelleri

Taç Aksesuarlı Duvaklı Gelin Saçı Çeşitleri
Taç Aksesuarlı Duvaklı Gelin Saçı Modelleri

Duvak ile yapılan gelin saç modelleri gelinlerin en popüler saç modellerinden biridir. Gösterişli bir model istiyorsanız hiç düşünmeden taç aramaya başlayabilirsiniz. Birbirinden farklı model ve seçeneklerle karşımıza çıkan bu taçlar, duvağınıza çok yakışacak. Başınızı tamamen kaplayan taşlı bir taç seçtiyseniz, saçınızı sade tutmayı deneyebilirsiniz. Hatta taç ile açık  bırakabilirsiniz. Birçok farklı  örgü modeli arasında tatmin edici bir örgü modeli sizin görüntünüzü iyileştirecektir.

Çeşitli Aksesuarlarla Pratik Duvaklar

cesitli aksesuarlarla pratik duvaklar 1
Çeşitli Aksesuarlarla Pratik Duvaklar

Eğer duvağı düğünün ilerleyen saatlerinde çıkarmayı planlıyorsanız, saçınızı açık bırakıp hemen başınızın arkasından bağlanan duvak tasarımlarını inceleyebilirsiniz. Bu modellerin saçları tepeye yakın bir yerden sabitlediği de bilinmektedir. Saçlarınız açıksa, özellikle duvağın saçınıza takılacağı kısımda işlemeler ve danteller varsa  çok iyi bir seçenek olabilir. Saçın üst kısmını daha düz ve alt kısımlarını  daha büyük, daha kalın dalgalarla şekillendirebilirsiniz. Duvağınızın daha kalın olmasını istiyorsanız bir saç aksesuarı ihtiyacınız olabilir. Çiçeklerden veya taşlardan yapılmış tokalar, özellikle kısa saçlarınız varsa, iyi gider. Saçınızı açık bırakmak sizin için riskli ise yarım  topuz hatta at kuyruğu tercih edebilirsiniz. Saçları kulakların üstünde toplayarak dilerseniz at kuyruğu ya da yüksek topuz yapabilirsiniz.

İlgili Link: Transparan Gelinlik Modelleri

Gelinliğiniz straplez veya düşük kollu bir tarz ise bu model tam size göre olacaktır. Duvağı nasıl konumlandıracağınız  tamamen size kalmış. Yarım bağlı bir saç modeli tercih ettiyseniz,  ince bir duvak ve tül romantik bir görünüm yaratacaktır. Alternatif olarak, taş veya inci saç tokası ile saç ve duvak arasında zarif bir bağ oluşturabilirsiniz.

Duvaklı Gelin Saçı Modelleri
Duvaklı Gelin Saçı Çeşitleri

Gelin saçı konusunda en zor seçimlerden biri de duvaktır. Seçiminizi yapmanıza yardımcı olacak bazı önerileri incelemelisiniz. İlk olarak, yüz tipiniz için hangi bağlama tekniğinin doğru olduğunu bulmanız gerekir. Yuvarlak yüzlü gelinler, yüz hatlarını daha dolgun, daha ince ve daha uzun gösterecek seçenekleri değerlendirmelidir. Gözlerini makyajla öne çıkarmaları onlar için daha iyi bir seçimdir. Kare ve üçgen yüz hatlarına sahip gelinler  yüz hatlarını yumuşatmak için dalgalı saç modellerini tercih edebilirler.

Tesettür Modeli Gelinliklerde Duvak Modelleri
Tesettür Modeli Gelinliklerde Duvak Motifleri

Tesettür Modeli Gelinliklerde Duvak Motifleri

Şifon tül ve gelin tacı ile kusursuz bir tesettür gelinlik tercih edebilirsiniz. Boncuklu ve dantelli tesettür seçeneklerini listenize eklemenizi öneririz. Canlı çiçekler ve çıkarılabilir düğün şapkaları da size farklı bir görünüm kazandıracak. Takmak istediğiniz başörtüsü en iyi şekilde başınızın üstünden bir topuzla duracaktır. İster alttan bir topuza bağlayın, ister gizlemek için topuzun üzerini örtün, aynı anda hem  şık  hem de rahat görüneceksiniz. Bu noktada, duvağı saç çizginizin üstüne mi yoksa altına mı takacağınızdan emin olamayabilirsiniz. Eğer tülünüz kısaysa topuzunuzun altına bağlayarak hareket ettiğinizde gevşemesini önleyebilirsiniz. Uzunsa, başınızın tepesine yakınsa, topuzun üst kısmı ideal olacaktır.

İlgili Link: 2022 Balık Gelinlik Modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here