Gelin olmak, hayatımızın en güzel gününü yaşamak elbette çok özeldir. Bu nedenle her şeyin kusursuz olmasını isteriz. O özel günde düğün hazırlıklarının yanı sıra gelinlik, makyaj ve Saç modelleri telaşesi de son derece telaş verici oluyor. Ancak kusursuz bir makyaj için hele ki Covid 19 virüsü sebebiyle kendi makyajını kendi yapmak isteyen gelinler için muhteşem 10 adet baz önerisi bulunuyor. Makyaj bazı, yapılan makyajın kalıcı olmasını ve her türlü şarta karşın akmamasını sağlayan makyaj tutucu malzemelerdir.

Benefit Professionel Baz

 Gelin makyajın oldukça ağır bir makyajıdır. Almaması için öncesinde iyi bir makyaj basına ihtiyaç duyulur. Bu baz türlerinden biri de Benefit Professionel markadır. Özellikle yağlı ciltler için oldukça uygundur ve en zorlu makyajlarda bile maksimum etki gösterir. Çok az bir kullanımda dahi makyajı çok iyi tuttuğunu gözlemleyebilirsiniz.

Gelin Adaylarına Makyaj Önerileri
Gelin Adaylarına Makyaj Önerileri

Rimmel London Stay Matte Primer Baz

Bu makyaj bazı yapılan gelin makyajının ciltte daha uzun süre kalabilmesi için yüz üstünde mat ve saydam bir görünüm hazırlar. Böylece gün bitimine kadar makyajınız akmadan ve tazelenmeye gerek kalmadan yüzünüzde sabit duruyor.

NYX Studio Perfect Primer Baz

NYX Studio 3 farklı tona sahiptir ve her bir ton farklı cilt sorunlarına etki eder. Sadece gelin makyajı için değil normal günlük makyaj yapanların da beğenisini toplamayı başarmıştır.

NYX Pore Filler Baz

NYX ailesine ait olan bu makyaj bazı karma tiplerden yağlı ciltlere kadar her türlü cilt yapısına uygundur. Sağladığı E vitamini ile her türlü makyaja etki ederek daha uzun süre ciltte kalmasını sağlar. Günümüzde uygun fiyatlı satışları ile en çok tercih edilen makyaj bazıdır.

Gelin Makyaji Tiyoları
Gelin Makyaji

Smashbox Photo Finish Baz

Ciltte yer alan kusurları kapatmada son derece etkili olan bu makyaj bazı gelin makyajında kesinlikle kullanılmalı. Özellikle açık renkli makyajlarda çok sık tercih ediliyor.

Loreal Lumi Baz

Her kozmetik ürününde büyük başarı sağlayan Loreal markası makyaj bazı ürünlerinde de oldukça başarılı. Hele ki gelin makyajı gibi profesyonel bir makyaj için mutlaka kullanılması gereken makyaj bazıları arasındadır.

İlgili Link: Gelin Makyajı İncelikleri

Deemolagica Clearing Mattifier Baz  

İçerisinde silikon bulunduğu için hassas cilde sahip kişilerin kullanmaması gereken bir makyaj bazıdır. Silikon bulundurması makyajın daha pürüzsüz ve kusursuz görünmesini sağlıyor.

En İyi elin Makyajı Tiyoları
En İyi elin Makyajı

NARS İnstant Line 

Bilindik krem bazıların dışında kalem şeklinde ruju anımsatan görünümdedir. Makyaj koruma konusunda da oldukça etkilidir.

Maske Up Forever HD Primer 

Beyaz renktedir ve hassas ciltler için de kullanılabilir. Az bir kullanımda dahi etkisini hemen gösterir.

Mac Prep Makyaj Bazı 

Cildi soğuktan ve nemden koruyarak makyajın akmasını önler. Ünlü bir marka olan Mac markasına aittir ve güvenle kullanılabilir.

İlgili Link: Gelin Makyajınız İçin Tüyolar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here