Gelin Makyajında Yeni Trend;Strobing

Strobing makyaj yüze ışığın doğal olarak vurgulandığı kısımlarına aydınlatıcı kullanılarak daha ışıltılı, aydınlık ve nemli bir görünüm veren makyaj çeşididir. Son zamanlarda moda trendi olan strobing makyaj kremsi yapıda aydınlatıcıların elmacık kemikleri, dudak üstü, kaş altı gibi yüzün belirgin yerlerinde uygulanması ile cilde doğal bir görünüm veriyor. Bu nedenle de gelin makyajında yeni trend; strobing makyaj doğal ve aydınlık görüntüsü ile çok tercih edilmektedir. Artık mat görünen, gölge tekniği kullanılarak hatların keskinleştiği ağır makyaj tarzı yerine yüze aydınlık veren strobing makyaj daha ön planda tutuluyor. Gelinlerin bu makyajı tercih sebepleri arasında gözleri ve elmacık kemiklerini belirginleştirmesi ve burnun ışıltılı ve kusursuz görüntüsü de yer almaktadır.

Strobing makyaj nasıl yapılır

Strobing ile Işıltılı Gelinler

Gecenin en dikkat çekicisi olarak gelin adayının ışıl ışıl parlaması strobing makyaj ile mümkündür. Nemli ve aydınlık görünen cilt gece boyunca ışıklar altında daha da parlayacaktır. Işıltıyı seven gelin adayları için gelin makyajında yeni trend; strobing makyajdır. Yalnız strobing makyajı sırasında kullanılan aydınlatıcının yağlı, kuru ya da normal cilt tiplerine göre uyumlu seçilmesi gereklidir. Kullanılacak aydınlatıcının ten rengine uyum içinde olması çok önemlidir. Beyaz tenli gelin adayları tarafından gümüş ve beyaz tonda, buğday tenli olanlar altın rengi, esmerler ise bronz tonda aydınlatıcılar tercih edilebilir.

Yalnız strobing makyajı sırasında kullanılan aydınlatıcının yağlı, kuru ya da normal cilt tiplerine göre uyumlu seçilmesi gereklidir. Kullanılacak aydınlatıcının ten rengine uyum içinde olması çok önemlidir.

 

Strobing ile Doğallığı Korumak İçin

Gelin makyajında yeni trend; strobing ile cilde hafif ışıltı verecek ürünler doğal bir aydınlık görünümü sağlar. Bu doğal bir görünümlü gelin makyajı korumak için gereksiz pırıltılı ve simli ürünler tercih edilmemelidir. Hafif ışıltılı olan cildin görünümü sade ve göz alıcı iken pırıltılı ürünler ile verilecek abartılı bir ışıltı doğallık ve sadelikten uzaklaştırır. Cilt tipini belirlemek kullanılacak ürünler için çok önemlidir. Örneğin yağlı ciltler için likit ürünler daha da yağlı gösterebilir. Bu nedenle kuru ciltlere likit, yağlı ciltlere pudra formunda aydınlatıcı kullanılmalıdır. Allık seçiminde ise krem yapıda allık kullanılarak daha canlı bir görüntü elde edilebilir. Ayrıca gözler içinde uygun renklerde kremsi farlar seçilmelidir.

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Gelin Makyajı Öncesi Yapılması Gerekenler

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here