Salaş gelinlik saçı modelleri özellikle yaz ve kur düğünlerinin vazgeçilmez gelin saçı modelleri arasında.  Düğün zamanı yaklaştıkça panik ve stresin artması tamamen normaldir. Bu durumun önüne geçebilmek için  gelinliği, düğün mekanını hatta saç modelini son zamana bırakmamak gerekir. İster internetten isterseniz katalogdan kendinize en uygun  gelin saç modellerini seçebilirsiniz.

Gelin Kabarık Saç
Gelin Kabarık Saç Modelleri

Kadınların birbirinden güzel gelinlik saçları modelleri arasında kaybolmaması için belli bir filtreden geçirmeleri gerekir. Muhteşem görünümler arasında kendinize en yakışanı bulmanız gerekir. Hem yüz şekliniz hem saç renginiz hem de gelinlik konseptinin saç modelleri seçiminizde size yardımcı olacaktır.

Gelin Kabarık Saç Modeli 

Dökümlü saç modelleri denilince akla ilk olarak kabarık saç modelleri gelir. Elbette modern saçlar denilince klasik saç modellerine gitmemize gerek yok. Salaş saç modellerinde klasik  topuzla başlanan modeller denenebilirken, farklı saç modellerini de düşünmenizi önerebilirim. Kabarık ve dağınık olan saç modelini kendi tarzınıza ve gelinlik modelinize göre seçebilirsiniz. Özellikle gelin saç modelleri arasında seçim yaparken gelinliğinizin modelini seçmeniz önemlidir. Saçınızın katlı olmasından dolayı kısa olduğunu düşünüyorsanız dağınık saç modelini de görebileceğiniz gibi bukleleri arkaya da sabitleyebilirsiniz. Ayrıca sırtı açık gelinliklerden hoşlanıyorsanız boynunuzu gösteren saç modellerini tercih edebilirsiniz.

gelin at kuyrugu
Gelin At Kuyruğu

Özellikle otantik ama abartılı olmayan bir saç modeli hayal ediyorsanız, dökümlü gelinlikler ile beraber düşünebilirsiniz. Önü açık bırakan klipsler yardımıyla yapacağınız saç modelleri için arkada topuz düşünebilirsiniz. Kendiniz için sade ve basit bir saç modelini  bulduysanız ve biraz hacimli bir saç modeli düşünüyorsanız yüzünüzün şekline uyup uymayacağını dikkate almalısınız.

Bu tarz saç modellerinde gördüğünüz gibi hacimli saç modelini seçebilirsiniz. Özellikle yazın veya havanın sıcak olduğu bir açık hava düğünü hayal ediyorsanız, dağınık, yüksek topuz bir saç modeli pürüzsüzleşerek rahat hareket edebilirsiniz. Düğün sırasında rahatlayabileceğiniz bir odanız varsa, klipler ve arkadaşlarınız makyajınız konusunda size yardımcı olmak için koşuşturacaksa, elbette bu durum için fazla endişelenmemelisiniz.

Gelin Atkuyruğu

Gelin saç modelinden at kuyruğu saç modellerini de düşünebilirsiniz. Genel olarak kadınlar yüksek topuzu tercih ederken, farklı bir tarz hayal edenler de  modellerini tercih edebilirler. Bu sadece bir evlilik değil aynı zamanda hayallerinizdeki eğlencedir. Dış mekan çekimleri için at kuyruğu da tercih edebilirsiniz. Gelinin saçınızı at kuyruğu yapmayı da düşünebilirsiniz.

Taç Gelin Saçı
Taç Gelin Saç Modelleri

Üstte kabarık atkuyruğu olan çizgi film saç modelleri özellikle sırt dekoltesi V şeklinde  olan gelinlik tasarımlarında popüler olabilir. Helen tarzı gelinlik tasarımları arasından seçim yapacaksanız çok abartılı olmayan ve gelinliğe yakışacak saç modellerini düşünebilirsiniz.

Taç Gelin Saç Modelleri 

Duvak seçiminin yanı sıra küçük taşlarla süslenmiş zarif taçlardan da faydalanabilirsiniz. Bahar düğününüz varsa dağınık gelinin başını taç yerine mini çiçekli taç tasarımları ile süsleyebilirsiniz. Büyük taşlardan yapılmış kraliçe taçları yerine  bu zarif taçlar çok moda oldu. Fluffy, dalgalı  saç modeli de daha kabarık olarak kabul edilir. Özellikle ince  saçlar daha zarif ve daha kibar göründüğünden  kabarık saç modellerini tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Yanda toplanan saç modellerini düşünebileceğiniz gibi, topuzun hemen üstündeki saç modellerini de düşünebilirsiniz.

Dağınık Örgülü Saç Modelleri
Dağınık Örgülü Saç Modelleri

Dağınık Örgülü Saç Modeli

Örgülü saç modeli, en sevilen nedime örgü saç modellerinden biridir. Örgülü gelin saçı modelinin yanı sıra dağınık tasarımlarla örgülü saç modelleri de karşımıza çıkabiliyor. Dağınık topuzun yanı sıra özellikle taç ya da çiçekleri düşünmeden taç şeklinde örgülü bir saç modeli tercih edebilirsiniz. yakalı ya da kuyruklu gelinlik modelleri seçecekseniz, enseyi ortaya çıkarmak için biraz daha yüksek odaklı saç modellerini tercih etmenizi öneririm. Bu şekilde klostrofobik bir görüntüyü de ortadan kaldırmış olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here