Her kadının rüyalarını süsleyen, o gün geldiğinde giymeyi hayal ettiği bir gelinlik modeli vardır. Gelinlik dikimi yapan firmalarda bu en güzel ve özel gün için hanımların zevklerine hitap etmeyi amaçlarlar. Bu sebeple de değişik tarzlara sahip pek çok modelin tasarımını yaparlar. Sırt dekolteli gelinlikler her zaman popüler olmayı başarmış son derece şık tasarımlarıyla büyük beğeni kazanırlar.

Kimi gelinlik modelleri daha sade kimi modeller çok daha iddialıdır. O gün de iddiasını konuşturmak isteyen hanımların tercihi ise sırt dekolteli gelinlikler olacaktır. Oldukça zarif duran bu modeller bir o kadar da cesaret isteyen tasarımlardır. Son zamanlarda sırt dekolteli gelinliklerin farklı tasarımlarla zenginleştiklerini ifade edebiliriz. Bu durum gayet doğal olarak sırt dekolteli gelinliklere olan ilgiyi de arttırmaktadır.

İlgili Link: Sade Gelinlik Modelleri

Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri 

Sırt Dekolteli Gelinlikler Nasıl Tamamlanmalı
Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri

İdeal gelinliğin nasıl olması gerektiğine dair pek çok görüş vardır. Bazı kesimler gelinlerin masum olması gerektiğini savunur. Diğer bir kesim ise gelinlikler de dekoltelerin, süsün ve gösterişin ön planda olması gerektiğine inanır. Eğer seçim dekolteden yana kullanılacaksa, bu dekolte bacak, göğüs veya sırt da verilebilir. Dekolte sırt kısmında verilecekse, sırt ya tamamen açık bırakılır ya da belli bir kısmının açık kalması tercih edilebilir. Sırt dekolteli gelinlikler için modeller şu şekilde sıralanabilir;

 • Sırt Dekolteli Straplez Gelinlik Modelleri
 • Sırt Dekolteli Prenses Model Gelinlikler
 • Sırt Dekolteli Balık Model Gelinlikler
 • Sırt Dekolteli A kesim Gelinlik Modelleri
 • Sırt Dekolteli Kabarık Gelinlik Modelleri
 • Sırt Dekolteli Kalın Veya İnce Askılı Gelinlik Modelleri
 • Sırt Dekolteli Vintage Gelinlik Modelleri
 • Sırt Dekolteli Dantelli Modeller
 • Sırt Dekolteli Düz gelinlik Modelleri
 • Sırt Dekolteli Taşlı Gelinlik Modelleri

Görüldüğü üzere sırt dekolteli gelinlikler gündeme geldiği zaman karşımıza çok sayıda farklı model gelinlikler çıkmaktadır. Hangi model gelinliğin alınacağı konusu esasında tamamıyla kendi tarzınızla ve giyim zevkinizle doğrudan ilgilidir. Bununla birlikte sırt dekolteli gelinliklerde doğru aksesuarların kullanılması da son derece önemlidir.

Sırt Dekolteli Gelinlikler Nasıl Tamamlanmalı 

Gelinliğin dekoltesi sırt bölgesinde tercih edildiyse, bütün dikkatte oraya çekilecektir. Gelinliğin en büyük tamamlayıcısı olan duvak seçilirken de bu nokta göz önünde tutulmalıdır. Uzun ve dekolteyi kapatacak duvaklar tercih edilmemelidir. Bu tarz bir gelinlik tercih eden hanımlar ya hiç duvak takmamalı yada kısa bir duvaklara yönelmelidir. Saç modellerinde de toplu modeller tercih edilmelidir.

İlgili Link: A Kesim Gelinlik Modelleri 

Sırt Dekolteli Gelinlikler İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler  

Bu tarz bir model giyecekseniz dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır;

 • Öncelikle dekoltenin kusursuz görünebilmesi için gelinliğin kesinlikle sırtınıza tam oturması gerekir. Yaşanan her hangi bir potluk kötü bir görüntüye sebep olacağı unutulmamalıdır.
 • Sırt egzersizleri yapılarak dekolte mümkün olduğu kadar şekilli hale getirilmeye çalışılmalıdır
 • Seçilecek olan saç modellerine çok dikkat edilmelidir. Ensede yapılan topuz modelleri bu tarz gelinlere çok yakışmaktadır.

Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri Kimler Giymeli 

Gelinlik modelinizi seçerken en önemli noktalardan biride size en çok yakışacak ve güzelliğinizi ön plana çıkarabilecek bir modelde karar kılabilmektir. Tercihinizi sırt dekoltesinden yana kullanmak istiyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Sırt dekolteli gelinlikler için ilk olarak dikkat etmeniz gereken nokta güzel ve pürüzsüz bir sırta sahip olmaktır. Dekolteyi vereceğiniz bölgenin şekilli olması gerektiğini unutulmamalıdır. Bu model daha ziyada zayıf hanımlara hitap etmektedir. Bunun yanında uzun boylu veya kısa boylu hanımlar tercih edebilir. Kısa boylu hanımlar daha yüksek topuklar tercih ederek daha uzun bir görünüme sahip olabilirler.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here