Düğün Pastası Nasıl Seçilmeli?

Düğün Pastasının seçimini yaparken düğün pastasının görselliği, düğün organizasyonu ile uyumlu olmalıdır. Bu nedenle öncelikle düğün organizasyonunuza karar verin. Kır düğünü, salon düğünü, havuz başı veya otel gibi mekan seçimi önemli.

Düğün mekanınız ve düğün sitiliniz, düğün pastanızın seçiminde önemli olacaktır. Yine düğün mekanını süslemesi için tercih ettiğiniz renkler, aksesuarlar ve stil de düğün pastanızla uyumlu olmalı.

Klasik bir süsleme, modern veya avantgarde, iddialı veya temalı süsleme, stiliniz, pasta süslemenize de ilham kaynağı olacaktır. Düğün pastanızın seçimi için yola çıkmadan önce nasıl bir düğün pastası hayal ettiğinizi belirleyin.

Düğün pastası seçiminde bütçeniz de önemli bir rol oynar. Bütçenizi belirlemek, hayalinizdeki pastayı bütçenize uygun şekilde tasarlamanıza yardımcı olacaktır. İlk etapta davetin kaç kişilik olacağına karar verip bütçe yaparak başlamak uygun olacaktır.

Özellikle tekli pastaları veya cup cake’ leri tercih edecekseniz kişi adedi daha da önemli olacaktır! Katlı düğün pastaları iddialı süslemeleri ile her zaman düğünlerde hoş ve zengin durur ama siz stilinizi ifade eden farklı sunum ve tatları seçmek istiyorsanız, bütçenizle doğru orantılı brief vermeniz yararlı olacaktır. Minyatür pastaları tercih ederseniz farklı lezzetlerden oluşan pastalarla tüm konukların farklı zevklerine hitap edebileceksiniz.

Son zamanlarda, gelin ve damat adayları; sunum konusunda makaron ve eupeake’leri de cok tercih ediyor. Cupeake ve makaron şık süsleme detayları ve capcanlı renkleri ile davetlillere çok şık bir görsellik sunarken, pasta kesme töreni fotoğrafları birer resim sanatına dönüşüyor. Düğün pastalarının da mevsimleri vardır.

Öncelikle düğününüzün yapılacağı mevsime uygun pasta seçimi yapabilmek için hangi mevsimde, hangi meyvenin olabileceği, düğün mekanınız ve süslemenize uygun meyve seçenekleri ,belirleyin. Pastanızı seçmeden önce mutlaka en az dört farklı pastayı tadın. Pastanın görüntüsü kadar tadı da önem taşır. Pastanın görüntüsü, düğün organizasyonunuzu tamamlayan çok şık bir unsur olurken, lezzeti de arasında yer almalı. Tadım aşamasında yanınızda mutlaka farklı damak tatları olan en az 2-3 arkadaşınızı alın ve onların önerilerine de kulak verin.

2018 Düğün Pastaları

düğün pastası örnekleri nedir

2018 düğün pastaları arasında tekli düğün pastaları, Göz alıcı, rengarenk mini kremalı kekler ve cupcake ler, hem salonunuza renk katacak hem de pratik sunumu ve leziz tadı ile konuklarınızı cezbedecek! Cup cake ve makaron şık süsleme detayları ve capcanlı renkleri ile davetlilere çok şık bir görsellik sunarken, pasta kesme töreni fotoğrafları birer resim sanatına dönüştürecektir.

Düğün Pastasının seçimini yaparken düğün pastasının görselliği, düğün organizasyonu ile uyumlu olmalıdır.

 

Düğün davetlerinin vazgeçilmez ikramları arasındaki düğün pastası yıllar geçtikçe adeta heykel traş elinden çıkmış gibi birer sanat eserine dönüşüyor.

Herkesin heyecanla beklediği düğünün assolisti birbirinden lezzetli, renkli ve yaratıcı düğün pastanız ile düğününüzün tüm büyüsü ve ihtişamını taçlandırın ve ağamızı tatlandırın

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Adım Adım Düğün Hazırlığı

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here