Yaratıcı Düğün Fotoğrafları Nasıl Çektirilir?

Yaratıcı düğün fotoğrafı her gelin adayının düğün fotoğrafçısından en doğal beklentisidir. Eğer düğün albümünüzde yakın çekim bir pasta veya nikah yüzüğü fotoğrafının yanı sıra sanatsal kompozisyonlar da olsun istiyorsanız önceden düğün fotoğrafçınızla bu detayları konuşmalı hatta belki bir ön çalışma planlamalısınız. Dergilerden veya yakınlarınızın düğün daveti çekimlerinden sahip olmak istediğiniz fotoğraf karelerini listeleyin ki, sonradan pişman olmayın. Birkaç öneri Davet mekanı görselleri Yakın plan nikah yüzüğü Gelin buketinden yakın plan bir görüntü Parfüm şişenizin görseli Davetiyenin fotoğrafı Gelinlikle sizi gördüğü ilk anın fotoğrafı şeklinde bir ayrımla isteklerinizi netleştirebilirsiniz.

 

Düğün Fotoğrafçınızla Konuşmanız Gerekenler

Düğün fotoğrafçınızla anlaşmadan önce istek ve beklentileriniz konusunda başlıkları netleştirmek sorunsuz hizmet almanızı kolaylaştıracaktır.

 

Paket Seçimini Doğru Yapın

Pek çok düğün fotoğrafçısı, nikahtan düğün albümüne kadar tüm süreci kapsayan bir paket önerisinde bulunur. Bu sebeple fotoğrafçınızla anlaşmadan önce nasıl bir paketin size ve bütçenize uygun olacağını konuşmakta fayda var.

 

Mülkiyet Hakkını Netleştirin

Fotoğrafların kime ait olacağı konusunu da yaptığınız anlaşmada netleştirmek gerek. Bazı fotoğrafçılar bu pozları tanıtım veya reklam amaçlı da kullanmak isteyebilir. Copy right’ın onlara ait olmadığını kontrol etmelisiniz.

 

Paylaşım Özgürlüğü

Fotoğrafçılar düğünde çektikleri kareleri internet sayfalarına koyabilir, veya dergi ya da gazetelere yollamak isteyebilirler. Eğer böyle bir paylaşımı tercih etmiyorsanız bunu fotoğrafçınıza mutlaka söyleyeyim. Sosyal paylaşımda yer almak istemediğinizi anlaşmanıza da ekleyebilirsiniz.

her gelin adayının düğün fotoğrafçısından en doğal beklentisidir.

 

Teslim Süresi

Genellikle düğünden birkaç ay sonra fotoğraflarınızı teslim alabilirsiniz Belli bir sebepten ötürü daha erken almaya ihtiyacınız varsa bunu önceden belirtmekte fayda var. Dijital fotoğrafçılıkta çekim sonrası yapılacak düzenlemelere önemli bir vakit ayırmak gerekiyor. Fotoğrafçınıza vakit tanımakta fayda var

Life Style

Life style fotoğrafçılığı fotojurnalin yeni nesil hali olarak tanımlanabilir. İyi bir fotoğrafçı anlan yakalamanın ötesinde sahne yaratma konusunda da deneyimli olmalı. Çiftler için rahat ve samimi bir bakış açısı, beklenmedik arka planlar çekici sonuçlar verebilir. Örneklerine göz atmadan karar vermeyin

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here